Wszystko co najważniejsze w temacie dezynsekcji

Wszystko co najważniejsze w temacie dezynsekcji

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na likwidowaniu insektów. Jeżeli więc w Twoim miejscu pracy zaczęły grasować karaluchy albo mrówki, to jest to dobry moment aby pomyśleć nad dezynsekcją.

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – fachowcy w obszarze dezynsekcji z Warszawy.

Którą metodę dezynsekcji wybrać?

Do najpopularniejszych z metod dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczby szkodników i rodzaju owadów, które mamy w domu, ekipa dezynsekująca doradzi najskuteczniejszy plan działania.

Metoda oprysku

Oprysk popularny jest przy dużej populacji szkodników. Dobrze działa na każdego robaka, jednak przeważnie używany jest do zwalczania prusaków i karaluchów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz popularniejszą metodą. Spowodowane jest to dużą skutecznością i długim czasem działania. Nie stanowi zagrożenia i w trakcie jej wykorzystywania nie jest konieczne wyprowadzanie się. Żelowanie wykorzystywane jest przy usuwaniu karaczanów i mrówek.

Zamgławianie

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu użytkowana jest raczej w przestronnych miejscach albo na zewnątrz. Przykładem tego sposobu są wykonywane co roku opryski na muchy i komary. Jest to też najlepszy sposób na usunięcie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Tłumaczy to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń na minimum 7 dni. Ten sposób wykorzystywany jest w dużych firmach i fabrykach, gdzie często spotykany jest na przykład mklik mączny albo rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

W zależności od tego jakie insekty przebywają w naszym mieszkaniu i jaką technikę dezynsekcji zastosujemy, nasze przygotowania do tego zabiegu nie będą takie same. Zawsze jednak musisz wyjąć wszystko z szafek, w których mogą znajdować się szkodniki. Jeżeli widzisz, że owady biegają w miejscach trudno dostępnych – przesuń meble. Odłącz od prądu wszystkie czajniki i ładowarki. Pochowaj też, albo zakryj wszystkie przedmioty, których używacie na co dzień. 
Jeżeli wykorzystywane było zamgławianie lub oprysk – przewietrz mieszkanie, umyj precyzyjnie wszystkie powierzchnie, na których szykujesz posiłki, lub jesz.
Pamiętaj, że owadów przybywa w ekspresowym tempie i lepiej rozwiązać problem szybko. W Warszawie znajdziesz konieczne wsparcie w temacie dezynsekcji.