Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie da się ukryć, że każde polowanie może dostarczyć uczestnikom ciekawych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć sporo emocji, niekiedy niezwykle sprzecznych, jak również czystej adrenaliny. Zanim jednak udamy się na polowanie, warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi wiadomościami i poradami na ten temat. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej powszechnych typów łowów jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane zwykle przez dzierżawcę lub zarządcę konkretnego okręgu łowieckiego, a definicja zakłada, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku łowów na zające, określenie “polowanie zbiorowe” ma rację bytu dopiero wtedy, gdy uczestniczy w nim więcej niż sześciu myśliwych. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych definicji, niektóre reguły są niezmienne. Nade wszystko w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie skończyła osiemnastu lat. Ponadto uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych substancji odurzających. Jest również szereg reguł związanych z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w momencie, w którym nie jest się na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed początkiem polowania.