Obrazki srebrne – najlepszy prezent z okazji chrztu

Obrazki srebrne – najlepszy prezent z okazji chrztu

Nie da się ukryć, że dla bardzo wierzących katolików oraz ich najbliższych niezwykle istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś krewnym, stoisz przed pewnym dylematem: jaki upominek wręczyć? Czy obrazki srebrne to wciąż odpowiedni podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości chrześcijańskiej

Rzecz jasna niezwykle powszechnym wyjściem będzie kupno interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, bardzo dużo osób decyduje się, by wręczyć tablet czy komputer. Dziecko może być zadowolone z takiego typu podarunku, ale jeśli bardzo dużo osób wpadnie na taki pomysł, może być takowych zbyt dużo. Stąd też warto pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to adekwatna pamiątka

Bardzo dobrym pomysłem będzie na przykład sprezentowanie różnych drobnostek związanych konkretnie z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Ciekawe są także obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z konsol czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie ważne, co przedmioty materialne, są prezenty o wymiarze duchowym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem świetnym pomysłem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.