Jaka jest w rzeczywistości współpraca z architektem wnętrz? Czego powinieneś się spodziewać?

Jaka jest w rzeczywistości współpraca z architektem wnętrz? Czego powinieneś się spodziewać?

Na runku wtórnym i pierwotnym aż roi się od mieszkań przeznaczonych do sprzedaży. Przedsiębiorcy ścigają się między sobą, kupując co chwile teren przeznaczony do budowy jeszcze bardziej nowoczesnego bloku. Skąd taki pomysł? Odpowiedź jest prosta – podnosi się popyt, rośnie podaż. Na globalną skalę potrzebni nam są w obecnych czasach fachowcy w kwestii kredytów hipotecznych, którzy pomogą nam w pozyskaniu pieniędzy na wymarzone lokum. Ale co później? Dostaliśmy już kredyt, wybraliśmy mieszkanie w takim razie najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

W jaki sposób to wygląda w praktyce? Czas, pieniądze … Czy to w stu procentach się opłaca?

Dawniej usługi, które były oferowali architekci wnętrz były przeznaczone tylko dla określonego typu ludzi. Ekskluzywne dobro, na które stać tylko elitarnych bogaczy. Pomimo, iż te czasy dawno przeminęły, niekorzystna sława została. W takim razie przeanalizujmy sobie jedno po drugim, co tak naprawdę jest najważniejsze i obalmy niepotrzebnie wyolbrzymione mity.

Decydując się na fachowego architekta wnętrz w Poznaniu najpierw oszczędzamy: swój czas i (na przekór powszechnej opinii) środki. Dlaczego czas? Ponieważ potrzeby badać i mierzyć perfekcyjnie każdego kąta naszego mieszkania, żeby kupić do niego doskonałe szafy. detali będziemy mieli na wyciągnięcie ręki, zamiast kłopotać się z instalacją czy przewodami. Jeśli czas, to także pieniądze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Kiedy wybierzesz złą kanapę do salonu albo niewymiarową szafę do sypialni, w tym przypadku trwonisz przede wszystkim własne pieniądze i czas, który przeznaczyłeś na ich odnalezienie oraz zakup. Żadne z nas, nie chce zmarnować kilku tysięcy złotych, tylko dlatego, że niedokładnych obliczeń o 2 lub 3 centymetry.

Należy również pamiętać, że pomimo najszczerszych zamiarów i przejrzystych wizji, w jaki sposób ma prezentować się nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Sczególnie kiedy nasze mieszkanie ma mały lub trudny metraż. W świetle takich faktów bez interwencji architekta wnętrz, mającego doświadczenie w zakresie projektowania wyjątkowych mieszkań się nie obędzie. Pomoże nam precyzyjnie urządzić każdy milimetr, tak, żeby wnętrze było dla nas funkcjonalne.

Decydując się na taką usługę nie zapominaj, że dużo zależy od Twojej lokalizacji, albowiem najbardziej szanowanych w swoim fachu architektów wnętrz trzeba szukać w dużych Polskich miastach jak np.: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

kolaboracji możemy się spodziewać?

Gdy zadecydujesz o współpracy z architektem wnętrz, nie będziesz żałował. Po cieszącym się dobrą sławą profesjonaliście, powinieneś przede wszystkim oczekiwać profesjonalizmu i pełnego, wykorzystania potencjału Twojego mieszkania przy zmniejszeniu wydatków na niepotrzebne sprzęty i dodatki. Oczywiście, taka usługa jest dodatkowo odpłatna, jednak w zamian otrzymujesz, urządzone i komfortowe mieszkanie, które będzie przez Ciebie wykorzystywane przez wiele lat, bez permanentnych zmian ustawienia.