Jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu po angielsku?

Jak przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu po angielsku?

Na pewno obecnie znajomość języków obcych jest konieczne. Bardzo często jednak osoby, które się go uczą spotkają się z blokadą i boją się mówić po angielsku. Jak można to pokonać?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością znajdziesz szkołę językową która pomoże Ci z przełamaniem się.

Nauka języka angielskiego – jak zacząć mówić?

Poznaj proste sposoby, które pomogą Ci w osiągnięciu większej płynności w mówieniu po angielsku.

  1. Czytanie na głos: jest to pierwszy krok aby przełamać swoją nieśmiałość. Tym sposobem przyzwyczaisz swoje mięśnie twarzy, język i pozostałe organy mowy do innych ruchów.

  2. Shadowing: jest to technika polegająca na powtarzania na głos słów oraz całych zdań za osobą, która mówi w języku obcym. Takie ćwiczenia możesz wykonywać między innymi podczas oglądania filmu, podczas słuchania podcastów bądź powtarzając słowa piosenki. Usłyszysz swój głos brzmiący w języku angielskim i przywykniesz do niego.
  3. Scenki: ten punkt polega na wyobrażaniu sobie scenek w których ktoś mógłby się znaleźć między innymi w sklepie, na imprezie lub w knajpie. Wyobrażaj sobie, że konwersujesz z kimś, warto ćwiczyć takie dialogi na głos, a także w myślach.
  4. Nagrywaj swój głos: możesz korzystać z gotowych zdań do powtarzania i nagrywania. Nie da się ukryć, że na początku może to być dziwne, ale po kilku godzinach z całą pewnością przywykniesz do tego.
  5. Znajdź kogoś do rozmów po angielsku:jest dużo aplikacji które umożliwiają rozmawianie z obcokrajowcami. Ponadto dobre wyjście to granie w gry na zagranicznych platformach i konwersowanie z obcokrajowcami