Jak odkryć swoją czakrę?

Jak odkryć swoją czakrę?

W obecnych czasach towarzyszy nam permanentny pośpiech. W obliczu zewsząd atakujących stymulantów, często zapominamy o mentalnej strefie naszego życia. Coraz częściej brak nam czasu na refleksję, spokojny oddech. Prowadzi to do potęgującego się stresu i może być przyczyną chorób psychicznych.

Naszym zadaniem jako ludzi jest odkrywanie punktów, które mogą dać spokój i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych niepokojach. Pomagają w tym podróże, medytacja, właściwy wgląd wewnątrz swojej duszy. Miejsca mocy w Indiach są dla przykładu często poszukiwanym odpoczynkiem od zgiełku świata.

Czym są czakramy ziemi i jakie mają znaczenie dla naszej(go) percepcji? Gdzie znaleźć miejsca mocy w Indiach i jak je wykorzystać dla swoich potrzeb?

Jak działają czakramy ziemi?

Według wierzeń czakry w ludzkim organizmie pełnią funkcję ośrodków energetycznych. Wszelkie nasze ruchy czy idee mają na nie wpływ. Człowiek ze zdrowymi czakrami, które usytuowane są po linii kręgosłupa, cechuje się zdrowiem.

Zakłócone czakry mogą być natomiast powodem chorób i złego samopoczucia. Dlatego tak ważne jest by regularnie spoglądać w głąb swojej duszy i poszukiwać tam spokoju.

Zaburzona czakra może być otwierana na różne sposoby. Można jej szukać poprzez medytację czy odpowiednią dietę. Warto wiedzieć, że na Ziemii istnieją miejsca mocy w Indiach, które cechują się intensywnym ładunkiem energetycznym. Określa się je nazwą czakramów ziemi. Dają one szansę odzyskać moc i nadać życiu korzystny kierunek.

Naturalne pole energetyczne, które przejawiają miejsca mocy w Indiach mają niebagatelny wpływ na działanie całej ludzkości. Pozwalają one utrzymywać równowagę. W ludzkim ciele czakry występują wzdłuż kręgosłupa, w świecie wygląda to nieco bardziej rozległe – można znaleźć aż 156 miejsc czakralnych. Gdzie je znaleźć?

Jak znaleźć czakramy ziemi?

Czasem w poszukiwaniu wewnętrznej harmonii trzeba przejść długą drogę. Czakramy Ziemi są zróżnicowane geograficznie – miejsca mocy w Indiach czy w Polsce występują i chętni bez problemu je znajdą.

Przykładowo radiesteci mówią o Jasnej Górze w Częstochowie i wzgórzu wawelskim w Krakowie jako o takich miejscach. Zgodnie z twierdzeniem miejsca mocy połączone są podążającą przez nie linią energetyczną.

Wizyta w takich miejscach wpływa korzystnie na samopoczucie Pozwala również rozwijać potencjał duchowy i dzięki temu odkrywać samego siebie. Istnieją także dokumenty świadczące o leczniczym wpływie, jaki posiadają miejsca mocy w Indiach i nie tylko.

Znajdując się w takim miejscu warto oddać się medytacji. Przeważnie są to punkty otoczone przez naturę, w związku z tym poczucie pojednania z nią może wejść na jeszcze wyższy poziom.

Poznaj siebie

Miejsca mocy w Indiach i nie tylko wspomagają odkrywanie swojego jestestwa. Jest to niezwykle ważne w zdominowanym przez technologię i hałas świecie. Medytacja i odkrywanie swojej własnej duszy pozwala nie zwariować i utrzymać na powierzchni prawdziwe wartości.

Bez wątpienia odwiedzając czakramy Ziemi i poszukując ich łatwiej będzie nam otworzyć naszą czakrę. Dzięki takim aktywnościom możemy być bardziej efektywni, szczęśliwsi i zdrowsi.
Powiedzenie mówi: “w zdrowym ciele – zdrowy duch”. Warto jednak być świadomym, że odwrócenie tej sentencji także jest niezwykle trafne: “zdrowy duch to zdrowe ciało”.