Garnitur szyty na miarę – czy musi być drogi? Na co zwrócić uwagę,aby znaleźć najlepszego fachowca?

Garnitur szyty na miarę – czy musi być drogi? Na co zwrócić uwagę,aby znaleźć najlepszego fachowca?

Przygotowując się do ważnych dla nas imprez zawsze chcemy wyglądać rewelacyjnie. Ale wielu z nas zależy również na tym, żeby nie było to zbyt kosztowne, gdyż najprawdopodobniej jest to ubiór tylko na jedną noc. To często powtarzany błąd. Pamiętajmy, iż w przypadku dobrze dobranego garnituru, będzie to ubiór na długie lata i za chwilę przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych są w życiu sytuacje, w których warto przeznaczyć pieniądze na ubranie uszyte na miarę, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymiarów.

Czy garnitur szyty na miarę musi być drogi?

To najczęściej spotykany mit, szczególnie w środowisku męskim, to znaczy – garnitur kupiony w sklepie jest bardzo drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. W zależności od tego, na jakiego krawca się zdecydujemy, a także jaki materiał zostanie użyty podczas komponowania naszego stroju, taką kwotę będziemy musieli za niego zapłacić. Ceny na rynku są różne, ale przeważnie oscylują od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy jest to duży czy mały wydatek, musimy udzielić sami, ponieważ tak kwestia jest mocno indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, aby razem z tym pytaniem, zadać sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym wyglądać w swoim nowym garniturze?

Dlaczego opłaca się zainwestować w garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak się w nim prezentujemy. W większości przypadków, szczególnie w kategorii odzieżowej, lepiej wyglądają rzeczy, które są dobrane idealnie do użytkownika. Czujemy się wówczas bardziej wyraziści, a nasze zalety są podkreślone. Trzeba także podkreślić, iż faktycznie garnitur nie towarzyszy nam na co dzień, ale w tym tkwi jego wyjątkowość. Nie zapominajmy bowiem, że jest to ubiór, który ma nam służyć właśnie w wyjątkowych sytuacjach, w których zawsze chcemy prezentować się rewelacyjnie i czuć się pewnie, a zwłaszcza wygodnie.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą zmianę poczujemy w wygodzie noszenia. Bądźmy zatem przygotowani na to, iż w sklepie nie ma idealnych rozmiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, które posiadają umowy ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, według ogólnie znanych wymiarów. M L czy S, to najbardziej znane aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, ale nie zmienia to faktu, iż nadal nie będą dopasowane do nas idealnie w każdym fragmencie naszego ciała. Ktoś może mieć za szerokie biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Kiedy wybieramy się na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a przede wszystkim nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała mierzona jest osobno i bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

Jak szukać odpowiedniego krawca?

Jeśli podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy posiadać garnitur uszyty na miarę pora na to, żeby znaleźć perfekcyjnego krawca. Wiele oczywiście zależy od tego, w jakim mieście mieszkamy. Dobrze będzie w takowej sytuacji posłużyć się ewentualną rekomendacją przyjaciół i rodziny. Mamy możliwość też wykorzystać internet w procesie poszukiwania perfekcyjnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, że najistotniejszy jest osobisty komfort i znalezienie odpowiedniego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online