Czym powinna się charakteryzować dobra firma sprzątająca? O jakie kwestie spytać przed wynajęciem?

Czym powinna się charakteryzować dobra firma sprzątająca? O jakie kwestie spytać przed wynajęciem?

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest wdzięcznym i łatwym zadaniem. Jeśli Twoi współpracownicy niezbyt martwią się sprzątaniem po sobie albo po prostu pomieszczenia są bardzo duże i wymagają nieustannej pielęgnacji, niezbędna będzie firma sprzątająca. Ze względu na to, że branża ta stale się rozwija, a na rynku ma miejsce duża konkurencja, coraz ciężej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co należy położyć nacisk.

Kwestie odpowiedzialności

Przede wszystkim ważne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie zniszczenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub kupna nowego egzemplarza. Będzie to niezbędne, gdy w biurze jest wiele delikatnych urządzeń. Dobra firma sprzątająca będzie także posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to rzecz jasna obowiązkowy punkt, ale z pewnością wart uwagi.

Jakość świadczonych usług

Ponadto, dobra firma sprzątająca z Gdańska będzie wyposażona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Najnowocześniejsze urządzenia są niezbędne, aby sprzątanie biura było efektywne i sprawne. Podobnie jest ze środkami czystości, które muszą swoją jakością przewyższać te dostępne na półkach supermarketów.

Co jeszcze robi firma sprzątająca?

Profesjonalna firma sprzątająca zapewni również różnego typu usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli chcesz, żeby te zadania również były wykonywane, z pewnością powinieneś o to zapytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być łatwy, ale gdy znajdziesz fachowców w swojej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro zalśni czystością.

Źródło informacji: Cleanness