Co oferują prywatne przedszkola?

Co oferują prywatne przedszkola?
Prywatne przedszkole z reguły są prowadzone przez osoby prywatne lub fundacje. Niepubliczne przedszkole w znacznie większej mierze umiejscowione jest w sporych domach zbudowanych bądź przystosowanych specjalnie do tego celu. 

Ile zapłacisz za czesne w niepublicznym przedszkolu?

Bezsprzecznie wysokość czesnego jest bardzo różne. W miastach wojewódzkich takich jak na przykład Kraków czynsz może wynosić tysiąc pięćset złotych. Za niepubliczne przedszkole w niedużym mieście zapłacisz około sześćset złotych za miesiąc.

Zalety przedszkoli prywatnych

Na pewno wybór przedszkola to istotna decyzja. Zależy od niej rozwój a także bezpieczeństwo pociechy. Każdego roku mnóstwo rodziców zastanawia się – wybrać przedszkole niepubliczne czy publiczne? Żeby się na coś zdecydować trzeba zapoznać się z zaletami tych placówek. W tym artykule dowiesz się jakie są zalety przedszkola niepublicznego.
  1. Duży wybór dodatkowych aktywności – przedszkola prywatne mają w ofercie dużo zajęć dodatkowych dla dzieci. Takich jak na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, tenis, nauka języka angielskiego, zajęcia taneczne.
  2. Mała liczba dzieci w grupie – zajęcia w placówce niepublicznej odbywają się w niewielkich grupach. Taki zabieg sprawia, że każdy maluch zapewnioną pełną opiekę.
  3. Dostępność cały rok – w placówkach niepublicznych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.
  4. Mamy możliwość wyboru przedszkola z profilem – istnieje wiele placówek profilowanych. Może to być przedszkole językowe, sportowe czy też artystyczne;
  5. Nowoczesne wyposażenie – takie przedszkola najczęściej są w posiadaniu nowoczesne sale,które są wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;
  6. Duży wybór atrakcji – takie placówki dają możliwości. Gwarantują aktywności dopasowywane do zdolności i potrzeb każdego dziecka.
  7. Profesjonalna kadra – prywatne przedszkola zapewniają psychologa, logopedy jak i pedagoga.
  8. Kuchnia – bardzo często w publicznych przedszkolach nie ma opcji aby przygotować dziecku konkretny posiłek, jak na przykład bez mięsa. Przedszkola prywatne respektują prośby rodziców w tej kwestii.
  9. Wysoki poziom bezpieczeństwa – każde przedszkole prywatne posiada własny monitoring, a dodatkowo wstęp do przeszkoda jest pod nadzorem.
Pamiętajmy, że chodzenie do przedszkola u dzieci na początku jest stresujące. Dlatego właśnie trzeba zagwarantować mu najlepsze warunki. Inwestycja w przedszkole niepubliczne w Krakowie jest bardzo wskazana. Warto zadbać o rozwój swojego malucha, a także o jego samopoczucie.