Bez wątpienia w naszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędne. Powinno się w związku z tym uczyć dzieci języka obcego od maleńkości. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku możliwość poznania drugiego języka bardzo szybko. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem żeby zgłębić więcej informacji na temat nauki języka obcego przez najmłodszych.

Z jakiego powodu warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy nadal wierzą w mit że małe dzieci nie potrafią przyswoić wystarczającej liczby informacji, aby naukę można było uznać za sensowną. Jest to oczywiście kłamstwo, z tego powodu, że nauka języka obcego maluchów ma wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dziecka wspaniałą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka we wczesnym wieku to doskonały trening dla mózgu dziecka, ze względu na to, że pozwala znacząco rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to duży atut w życiu,
lekcje dodatkowe z języka obcego to szansa na nawiązanie nowych przyjaźni.

Nauczanie dwujęzyczne – jak wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne jest to zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, które dąży do swobodnego posługiwania się przez uczniów w mowie i w piśmie językiem ojczystym a także obcym na tym samym poziomie. Taka metoda sprawi, że realne staje się opanowanie wiedzy wraz ze zdolnościami językowymi w rozszerzonym zakresie.

Etapy nauki języka obcego

Miejmy w pamięci że nie zawsze jest łatwo. Każde dziecko jest inne i w w swoim własnym tempie przyswaja język obcy. Niemniej najczęściej po jakimś okresie dziecko nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje zwroty w języku obcym i zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że w początkowym okresie nie należy uczyć dziecka gramatyki.