Jak przetrwać święta i nie przytyć (a może nawet schudnąć!) ?

Nadchodzą święta…. czas ogromnego i bezsensownego obżarstwa (i spożycia alkoholu, które napędza obżarstwo).

Dziś napiszę, jakie są moje sposoby na „przetrwanie świąt”, które sprawiły, że podczas 3 dni schudłem 2kg. Posłuchajcie…

  1. Spędzaj święta z domownikami lub znajomymi dobranymi tak, aby nikt nie zmuszał Cię do robienia rzeczy, których nie lubisz (obżeranie się, jedzenie nielubianych dań, opłatek itd.). „Niebezpiecznych” odwiedź wcześniej – wtedy nie będą mieli wszystkich swoich „narzędzi” (w postaci pełnej lodówki żarcia, które chcą w kogoś wcisnąć).
  2. Nie jedz byle czego – odpada wszelkie jedzenie (sosów / zup) z torebki / słoika, mrożonych „uszek” itd.
  3. Nie jedz ciast z cukierni – pieczenie ciast tak, jak chleba musi odbywać się najpóźniej w nocy przed sprzedażą, ale na święta ta zasada zastępowana jest przez powiedzenie „klient zeżre wszystko”. Piekarze pieką ciasta 2-3 tygodnie wcześniej (odpowiednio „zakonserwowane”) i sprzedają je jako „świeże”. Obok mojego domu znajduje się jedna z takich „perełek” – przechodząc obok widzę wiecznie te same ciasta (nie takie same, te same) leżące przed świętami nawet 3 tygodnie. Nie dla ciast z cukierni i jeden wróg mniej.
  4. Jedz na małym talerzu – najlepiej tym od ciasta. Twój mózg uznaje tylko pojęcie „pełny” lub „pusty” talerz. Bez znaczenia na jego rozmiar.
  5. Jedz tylko po jednej małej porcji: 2 uszka, 1 kawałek ciasta itd.
  6. Odejdź od stołu głodny i daj sobie chwilę. Układ pokarmowy potrzebuje ok. 30 minut na to, aby wysłać informację „już wystarczy”. Jeśli będziesz jadł przez ten czas skończy się to przeżarciem (wtedy polecam spacer, ale na świeżym powietrzu nawet podczas ulewy).

Ja osobiście podczas pewnej gwiazdki „na wyjeździe” schudłem 2 kilo w 3 dni dzięki zasadzie „nie jedz śmieci”. Stół pełen uszek z marketu, barszczu z torebki, ciast z cukierni i słodzonych napojów… Na szczęście były owoce, herbata owocowa i woda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *