Islandia – jedzenie dla (pesco)wegetarian

O tym, że mój sposób odżywiania nazywa się pescowegetarianizm dowiedziałem się w miarę niedawno. Na Islandii miałem zamiar dotrzymać swoich wytycznych tj. nie jeść mięsa za wyjątkiem ryb, które w Polsce nie są uważane za mięso 🙂

Poniżej przedstawiam restauracje, w których jadłem podczas mojej krótkiej wyprawy do Islandii:

Yellow w Selfoss

Restauracja odwiedzona przez nas pierwszego dnia. Oferuje bardzo smaczne jedzenie i wyróżnia się bardzo prostą kartą – z trzech grup (A, B, C) wybieramy jedną opcję i mamy posiłek – zawsze w tej samej cenie 1950 ISK. Dania są duże (w miskach) i pozwalają spokojnie najeść się do syta wygłodniałemu facetowi, który nie wie o której (i czy w ogóle tego dnia) będzie jadł kolejny posiłek 😀

Oto mój wybór:

Przydatna informacja: Naprzeciw restauracji znajduje się biblioteka z darmowymi ulotkami i mapami atrakcji na Islandii. Stanowią one bardzo dobre źródło informacji.

Systrakaffi w Kirkjubæjarklaustur⁩

Nie mam pojęcia jak wymówić nazwę miejscowości i restauracji, ale rodzinnie prowadzona posiada naprawdę bardzo interesujące menu. Odwiedziłem ją drugiego dnia pobytu na Islandii.

Zdecydowanie polecam to miejsce 🙂

 

PS. Na poniższym zdjęciu zobaczycie najbardziej blade pomidory jakie w życiu widziałem – wypardzone w jednym z marketów na Islandii.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *